COATING
Proces povlakování resp. nanášení kapalných látek na povrch drobných obrobků je realizován v uzavřeném rotujícím bubnu. Jednou popřípadě i dvěma stříkacími hlavicemi je látka nanášena na povrch neustále se převalující masy dílů. Lze tak při jednom naplnění nanášet jak základní lak (tzv. primer), tak i vrchní lak (tzv. cover). Do bubnu je přiváděn přefiltrovaný horký vzduch, s jehož pomocí jsou obrobky kontinuálně vysoušeny. Z bubnu jsou naopak výkonným ventilačním zařízením odsávány vznikající škodliviny. Celé zařízení je obsluhováno z ovládacího panelu s dotykovou obrazovkou.
Rotamat R 55
Toto zařízení schopné pojmout až 6,5 litrů obrobků o hmotnosti až 25 kg bylo původně vyvinuto jako nenáročná ekonomická verze pro otestování zájmu trhu o tuto technologii. Dnes je využíváno především v malosériové výrobě anebo pro testování vzorků nových výrobků. Jako všechna zařízení Rotamat i tento model je charakterizován schopností rovnoměrného nanesení materiálu na povrchy, oproti konvenčním systémům výrazně sníženým (až o 90%) přestřikem a vysokou hospodárností provozu.
Rotamat R 70, R 90
Typová řada Rotamat R 70 a R 90 je ideálním řešením pro nanášení kluzných prostředků, materiálů zvyšujících přilnavost gumy na kovové součástky a pro dekorativní nástřiky drobných, masově vyráběných dřevěných, kovových, plastových anebo gumových obrobků. Maximální kapacita bubnu je cca 30 litrů obrobků u R 70 resp. cca 50 litrů u R 90, u obou typů je maximální únosnost bubnu cca 50 kg. K zařízením lze dodat bubny různých velikostí, a to od průměru 550 do průměru 900 mm.
Rotamat R 90 C
Tento typ je vlajkovou lodí firmy Walther Trowal v oblasti povlakování. Kromě modernizovaného designu a na první pohled velkoryse řešeného zakrytování přináší nová modelová řada další prohloubení automatizace výrobního procesu a z něho vyplývajícího rozšíření technologických možností. Kapacita bubnu je až 75 litrů obrobku při hmotnosti do 100 kg. Rychlost otáčení bubnu nebo náklon jeho osy jsou numericky řízené. Zařízení může být na přání vybaveno zdokonaleným měřením koncentrace emisí na výstupu, umožňujícím použití laků s vyšším obsahem VOC než tomu bylo dosud anebo různými softwarovými aplikacemi pro vizualizaci procesu a další zvýšení komfortu obsluhy.