Walther Trowal

Walther Trowal je všeobecně uznávaným výrobcem strojních zařízení.

Firma Walther Trowal je všeobecně uznávaným výrobcem strojních zařízení, ucelených systémových řešení a procesních materiálů v oboru povrchových úprav. Díky neustálému výzkumu a vývoji vznikla z počátečního zaměření čistě na omílací techniku řada nových oborů činnosti, jimiž se firma Walther Trowal v současnosti zabývá, jako jsou např. tryskací technika, recyklace procesních kapalin, lakování a speciální nástřiky drobných dílců, čištění a sušení.

Jednotlivá strojní zařízení mohou být díky automatizaci a zařazení do ucelených výrobních linek optimálně přizpůsobena specifickým technologickým požadavkům zákazníka. Široké spektrum poskytovaných služeb, jako jsou bezplatné odzkoušení procesu omílání na zákazníkem dodaných vzorcích, opravy, údržba a modernizace zařízení a bezproblémové dodávky náhradních dílů vhodně doplňuje výrobní program.

Walther Trowal může být dobrým partnerem pro nejrůznější strojírenské aplikace ať už v automobilovém, leteckém nebo elektrotechnickém průmyslu, medicinální technice, výrobě nářadí a v řadě dalších oblastí. Dynamicky se rozvíjí ale i např. uplatnění v oblasti non-food catering při hygienicky nezávadném čištění, leštění a sušení příborů v obrovských kvantech.

Sídlo firmy Walther Trowal.
Vlajka s logem Walther Trowal.

Walther Trowal je již po desetiletí (v roce 2011 firma oslavila 80. výročí založení) synonymem pro inovativní, dynamicky se rozvíjející technologii omílání. Moderní omílání umožňuje povrch obrobků čistit, odjehlovat, vyhlazovat, leštit, odstraňovat z něj okuje, otřepy, stopy rzi, zaoblovat hrany a řadu dalších technologických aplikací.

Firma Walther Trowal se do historie strojírenské technologie zapsala především:
  • objevem vibračních omílacích zařízení
  • objevem tvarových omílacích tělísek
  • vývojem vibračních omílacích zařízení s integrovanou separací obrobků
  • vývojem tvarových omílacích tělísek
  • vývojem zařízení pro vlečné broušení
  • automatizací nakládacích, čistících, sušících a leštících procesů

Přes dlouholetou tradici je Walther Trowal moderní dynamický podnik poskytující stabilní pracovní příležitost kvalitním zaměstnancům všech věkových kategorií. Inovativní duch a ochota nalézat nová řešení se tak dědí z generace na generaci a přináší prosperitu jak firmě samotné, tak jejím zákazníkům.